Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-06-23 16:31:42 przez KacperGlod

DPS i ŚDS otrzymały nowe pojazdy

Dom Pomocy Społecznej w Bochni oraz Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymały nowe samochody przystosowane do przewozu podopiecznych. Wartość obu pojazdów to prawie 500 tys złotych.

Podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Dom Pomocy Społecznej w Bochni oraz Środowiskowy Dom Samopomocy uroczyście przekazano samochody zakupione w celu przewozu podopiecznych obu instytucji. Warto podkreślić, że dla ŚDS jest to pierwszy bus będący jego własnością. Do tej pory placówka nie miała swojego samochodu i korzystała z pojazdów Domu Pomocy Społecznej w Bochni. Pojazd stanowić będzie wsparcie dla osób w podeszłym wieku, które borykają się z następstwami choroby i niepełnosprawności. Możliwość dojazdu do Placówki jest dla wielu z nich jedyną opcją na aktywne spędzanie dnia, pomimo swoich ograniczeń.

  • Samochody w tego typu instytucjach są bardzo ważne bo poszerzają możliwość opieki nad podopiecznymi. Dlatego cieszę sie, że obie placówki zyskały kolejne narzędzie, które pomoże im realizować swoją misję — mówi Adam Korta, Starosta Bocheński.

Zakup udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Zarządu Powiatu w wysokości ponad 200 tys zł.

Fot. Starostwo Powiatowe | P. Salamon