Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-05-23 22:45:16 przez system

Duży sukces strażaków z gminy Rzezawa

Strażacy z gminy Rzezawa zostali docenieni w prestiżowym plebiscycie „Strażak Małopolski 2018” organizowanym przez „Gazetę Krakowską”.


Ochotnicza Straż Pożarna w Rzezawie została wybrana najlepszą jednostką OSP w całym powiecie bocheńskim. Jednostka, która niemal od ćwierćwiecza należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, ma jedną z największych w całym województwie liczbę interwencji. Strażacy z Rzezawy uczestniczą w akcjach gaśniczych i ratunkowych nie tylko w obrębie gminy i powiatu bocheńskiego, ale także ościennych powiatach. W szeregach jednostki, która została założona w 1897 roku, służy obecnie kilkudziesięciu strażaków, którzy zawsze w razie takiej potrzeby służą swoją pomocą, dlatego cieszą się bardzo dużym szacunkiem wśród lokalnej społeczności.

Duże wyróżnienie w plebiscycie przypadło także st. asp. Leszkowi Trąbie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, który jest zarazem Prezesem OSP Rzezawa oraz Komendantem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rzezawa. Zajął on trzecie miejsce w finale wojewódzkim plebiscytu na strażaka zawodowego roku.

Mariusz Czarny, który jest Skarbnikiem w OSP w Rzezawie zajął natomiast pierwsze miejsce w etapie powiatowym głosowania na strażaka ochotnika roku.

Wysokie miejsce w tej kategorii przypadło także Arturowi Sekmanowi z OSP Łazy, który zajął trzecie miejsce.

Celem akcji było docenienie oraz podziękowanie strażakom za ich ofiarną pracę i poświecenie na rzecz naszego bezpieczeństwa. Strażacy to bowiem jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zawodów. To jednocześnie grupa zawodowa, która cieszy się największym zaufaniem społecznym w Polsce. Ratują zdrowie i życie, walczą z ogniem oraz pomagają w wielu innych sytuacjach. – Składam najserdeczniejsze gratulacje wszystkim strażakom z terenu naszej gminy, którzy zostali wyróżnieni w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”. Jednocześnie pragnę podkreślić, że jesteście lokalnymi patriotami, którzy są symbolem i wspaniałym wizerunkiem Gminy Rzezawa. Zawsze jesteście pierwsi tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy i robicie wszystko, co tylko w Waszej mocy, aby pomóc osobom, które znalazły się w potrzebie. Jestem Wam za to niezmiernie wdzięczny – podkreśla Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.