Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-07-24 04:43:10 przez system

Dwa nowe boiska na os. Niepodległości

Bocheńska infrastruktura sportowa wzbogaci się o dwa nowe boiska. Oba - stanowiące jeden kompleks - obiekty, będą zlokalizowane przy szkole na os. Niepodległości. Zastąpią siermiężne, betonowe boisko do piłki ręcznej, które zniknie z osiedlowego krajobrazu.

Boisko do piłki nożnej będzie długie na 62 m. i szerokie na 30 m. Jego nawierzchnia zostanie wykonana z trawy syntetycznej o wysokości co najmniej 40 mm. Drugi wielofunkcyjny obiekt będzie służył do gry w koszykówkę i piłkę siatkową. Wyłożona poliuretanem nawierzchnia będzie miała rozmiary 19 na 32 m.

Obiekt będzie ogólnie dostępny dla dzieci i młodzieży bez żadnych opłat i warunków — zaznacza burmistrz Bogdan Kosturkiewicz. *Będą na nim organizowane zajęcia wychowania fizycznego pobliskich szkół, zawody piłkarskie o zasięgu lokalnym z małą ilością widowni a także zajęcia treningowe dla zawodników sekcji młodzieżowych. Dostęp do boiska otwarty będzie również dla drużyn podwórkowych. *

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu "Moje boisko — Orlik 2012". Będzie kosztować bez mała milion złotych, ale większa część tej kwoty (666 tys.), została pozyskana przez miasto ze źródeł zewnętrznych — budżetu państwa oraz budżetu województwa małopolskiego. Burmistrz zapowiada otwarcie kompleksu na październik.