Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-02-10 08:19:47 przez system

Dzień otwarty "Siódemki"

W sobotę 31 stycznia do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni zawitały dzieci urodzone w latach 2002 i 2003 - przyszli uczniowie oddziału sześciolatków i klasy pierwszej wraz ze swoimi Rodzicami. Gości przywitały panie dyrektor: Jolanta Struzik oraz Anita Twardosz. Czekało na nich wiele ciekawych niespodzianek.

Zaproszeni goście oglądnęli przedstawienie przygotowane pod czujnym okiem Magdaleny Noskowicz i Katarzyny Węglarz przez Szkolny Teatr Małej Sceny Świetlicy, zatytułowane "Brzydkie Kaczątko". Mali widzowie byli zafascynowani występami najmłodszych wychowanków świetlicy.
Po tak udanym wstępie dyrekcja zaprosiła rodziców na multimedialną prezentację bogatej oferty dydaktyczno-wychowawczej szkoły oraz pogadankę "Łatwy start malucha", a po małych gości na salę wjechał kolorowy bajkowy pociąg osobowy, który zabrał przedszkolaki w dwugodzinną "Podróż za jeden uśmiech" po szkolnych krainach. Na początek Pan Maszynista Tadeusz Wilk zajechał do Malucholandii, gdzie goście pod opieką nauczycieli nauczania zintegrowanego Doroty Grabias, Agnieszki Wilczyńskiej-Wełny i Jolanty Jarosz uczestniczyli w zabawach integracyjnych wraz z uczniami klas pierwszych i oddziału sześciolatków. Kolejnym przystankiem była Lingualandia, w której p. Michał Bednarski i p. Katarzyna Szosta uczyli maluszki piosenki "Panie Janie" po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku, a także zaproponowali krótkie zabawy językowo-ruchowe.
Następnie wagoniki zatrzymały się w Krainie Muzykolandii, gdzie uczniowie p. Doroty Nowak przygotowali dla gości zagadki muzyczne. Wszystkie zadania zostały wykonane wzorowo i pociąg ruszył do Krainy Komputerolandii. Tam przedszkolaki kolorowały (na komputerach) rysunki pociągów, które przygotowała p. Ewa Gałązka. Dzieciom bardzo podobała się pracownia historyczna, w której zostały przywitane przez Starożytnych Greków, zapoznały się z kulturą dawną i skosztowały "ambrozji". Pokaz przygotowały dzieci z klasy Va z p. Małgorzatą Lulą i Anną Jarczyk. Następnie kolorowymi wagonikami dzieci dotarły do Krainy Bajkolandii, gdzie czekała p. Marta Binkowska. Przedszkolaki wysłuchały wiersza Jana Brzechwy "Lokomotywa" w wykonaniu uczennic klasy V. W Artlandii mali goście wraz z uczniami klas drugich wykonywali prace plastyczne techniką kolaż pt. "Pociąg marzeń".
W Krainie Naukolandii dzieci mogły zobaczyć pomoce naukowe wykorzystywane na lekcjach przyrody, przyjrzeć się ciekawym doświadczeniom oraz poeksperymentować z liczbami i figurami geometrycznymi - a to wszystko dzięki p. Katarzynie Łąckiej i p. Bożenie Ertelt. Ostatnim przystankiem podróży pociągu była duża sala gimnastyczna. Tam dzieci wraz z uczniami klas III brały udział w torze przeszkód zorganizowanym przez p. Magdalenę Kośmider-Mróz, Gabrielę Ryncarz, Bernadettę Strugałę i Edytę Biel.
Zabawy oraz przygotowane dzięki hojności sponsorów drobne podarunki i poczęstunek sprawiły dzieciom wiele radości.