Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-01-20 10:44:12 przez system

Dzień przedsiębiorczości już 2 kwietnia

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Kancelaria Prezydenta RP zapraszają młodych ludzi, firmy i instytucje oraz dyrekcje szkół do zapoznania się z ideą ?Dnia przedsiębiorczości?. Projekt, organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Polega na jednodniowych praktykach w wybranych przez młodych ludzi miejscach pracy. "Dzień przedsiębiorczości" pomaga zweryfikować wyobrażenia uczniów o wymarzonym zawodzie, zapoznać się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskać podstawowe informacje.
VI edycja "Dnia przedsiębiorczości" odbędzie się 2 kwietnia 2009 r. Wcześniejsze spotkały się z ogromnym zainteresowaniem szkół oraz firm i instytucji w całej Polsce. W ostatnim roku szkolnym wzięło udział ponad 45 tysięcy uczniów z 603 szkół, 20 tysięcy firm i instytucji oraz ponad 45 tysięcy wolontariuszy.
Warto dodać, że za organizację "Dnia przedsiębiorczości" Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono
w kategorii "Inicjatywy Edukacyjne".

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie FMP: <http://www.junior.org.pl/dp/school.php> oraz u koordynatorki projektu, Joanny Mrożek: (joanna.mrozek@junior.org.pl lub 22 843 85 36).