Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-11-15 19:16:53 przez eb

"Ekonomik" i przedszkole w Trzcianie dofinansowane z RPO

137 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego przeznaczono na realizację 76 projektów oświatowych. Wśród beneficjentów nie zabrakło przedstawicieli powiatu bocheńskiego. Listy intencyjne z rąk Wicemarszałka Smółki otrzymali Starosta Bocheński Adama Korta oraz Wójt Trzciany Cezary Stawarz.

Dzięki otrzymanej przez Powiat Bocheński dotacji w wysokości prawie 2,8 miliona złotych w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni powstanie m.in. Centrum Kompetencji Zawodowej. Ponadto środki te, przyczynią się do poprawy jakości i efektywności kształcenia w Ekonomiku. Projekt dedykowany jest przede wszystkim do uczniów Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych. Całkowita wartość projektu to ponad 3 miliony złotych, a będzie on realizowany od marca 2020 do końca lipca 2023 roku.

Natomiast 712 895,71 zł otrzymała Trzcianana na swoje przedszkole.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na:
1. Dostosowanie, adaptacja pomieszczeń
2. Modernizacja placu zabaw
3. Wyposażenie pomieszczeń
4. Prowadzenie przedszkola
5. Realizacja dodatkowych zajęć wyrównujących szansę
6. Realizacja dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje kluczowe
7. Dokształcanie nauczycieli
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.