Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-28 01:27:40 przez system

Eleonora Chmielarska - Przyjacielem Ludzi

Nominowana przez burmistrza Bogdana Kosturkiewicza do III edycji konkursu "Amicis Hominum" - honorową Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych Pani Eleonora Chmielarska została laureatką w kategorii ?Edukacja i Wychowanie?.

Nagrodę i dyplom odbierze podczas uroczystej gali 22 grudnia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Pani Chmielarska jest emerytowaną pielęgniarką i wielką propagatorką zdrowego stylu życia. Swoja pasją zarażą mieszkańców naszego miasta. Od 40 lat z tą samą postawą i zaangażowaniem pracuje społecznie na rzecz młodego pokolenia. Wychowuje, uczy i kształtuje właściwe postawy i nawyki, dla których zabrakło miejsca w programach szkolnych. Dzięki jej inicjatywie przy miejskim Domu Kultury w Bochni powstał Klub Seniora oraz Klub Młodych Ekologów. Młodzież pod jej okiem zakłada ogródki, sadzi drzewa, poza tym angażuje młodych ludzi do twórczej i artystycznej postawy. Jej konkursy i pomysły angażują całe miasto, a nawet wychodzą poza jego granice. Także dzięki tym inicjatywom Bochnia chlubi się posiadaniem dużej ilości terenów zielonych, co ma wpływ na wygląd i estetykę miasta. To niestrudzona kobieta, która zaraża chęcią podejmowania działań, robienia czegoś pożytecznego. To dzięki niej na stałe w kalendarz imprez miejskich wpisały się konkursy:. "Niech całe miasto tonie w kwiatach", "Łańcuszek papieskich serc" czy "Najładniejszy ogród i balkon". Na spotkaniach Klubu Młodych Ekologów uświadamia młodym, czym jest szacunek, dobro i miłość do najbliższych.
Wszystko, co robi dla młodych, wypływa z autentycznej potrzeby pomocy drugiemu. Młodzi postrzegają ją jako człowieka o wielkim sercu, oddanego bez reszty innym, pełnego dobroci, uśmiechu i pogody ducha. Wszystko, co robi, robi z wielkim oddaniem i pasją, angażując w swoje działania zarówno młodych jak i starszych. Rozbudza w młodych pasję i pomaga im zrealizować drzemiące w nich zdolności — dające satysfakcję z własnych dokonań i możliwości.