Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-07-10 15:34:22 przez system

Emocje wzięły górę…

9 lipca około godz. 16 policję powiadomiła kobieta, że na ul. Legionów Polskich w Bochni mieszaniec tego osiedla zabrał siłą jej małoletniej córce telefon komórkowy.

Policjanci ustalili, że córka zgłaszającej na czas zabawy u jednej z dziewczyn pozostawiła pod opieką swój telefon komórkowy. Po zakończonej zabawie dziecko poprosiło ją o oddanie telefonu, jednak nastolatka go już nie miała. Tłumaczyła, że nieopatrznie zabrało go inne dziecko i nie potrafiła wskazać, które. Powiadomiony o utracie telefonu ojciec dziewczyny postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wrócił na miejsce, gdzie poszedł do siedzącej w grupie osób wskazanej przez córkę nastolatki i zażądał zwrotu telefonu córki.

Dziewczyna odpowiedziała mu, że nie ma tego telefonu, ponieważ zabrało go inne dziecko i nie jest w stanie powiedzieć, które. Wówczas zdenerwowany mężczyzna używając siły zabrał dziewczynie z kieszeni jej własny telefon.
Policjanci zatrzymali mężczyznę w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. W chwili zatrzymania był trzeźwy.

Tego rodzaju zdarzenie kwalifikowane jest jako rozbój i grozi za nie surowa kara pozbawienia wolności - od 2 aż do 12 lat.