Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-06-18 12:23:12 przez system

"Florian" z nowym właścicielem

Hotel "Florian" zmieni najprawdopodobniej właściciela - dowiedział się czasbochenski. Jak poinformowało naszą redakcję biuro nadzoru właścicielskiego firmy Arcelormittal, na nieruchomość odbył się już przetarg.

Termin składania ofert upłynął na początku miesiąca i w terminie wpłynęły oferty w ilości wystarczającej do przeprowadzenia wyboru i zamknięcia przetargu. Oferent został wyłoniony. Została nim Gmina Bochnia — poinformowal Paweł Cisek z biura nadzoru właścicielskiego firmy Arcelormittal. Gmina Bochnia od dłuższego czasu zabiegała o kupno budynku. Niemniej jednak ostateczne przejęcie budynku odbędzie się po podpisaniu właściwej umowy i przelaniu pieniędzy. Przypomnijmy: kwota, za jaką Gmina chce przejąć budynek to 2,7 mln zł. Nie jest to kwota wygórowana jak za obiekt tego typu. To, co było charakterystyczne czy wyjątkowe w ogłoszonym przetargu to ograniczenie go do podmiotów administracji publicznej, co eliminowało z przetargu prywatne firmy. Właścicielem budynku mogły być jednostki państwowe oraz samorządy, mimo, że inni inwestorzy mogli zapłacić więcej.
Dlaczego przetarg został ograniczony w ten sposób - firma Arcelormittal nie udzieliła jeszcze odpowiedzi. Wiadomo jednak, że wyjątek w sprzedaży majątku firmy zdarzył się na razie tylko w Bochni. Gdzie indziej nieruchomości, których właścicielem jest firma, sprzedawane są w przetargach otwartych. Takim szczęśliwym zrządzeniem losu i chyba dzięki uprzejmości właścicieli, Gmina Bochnia stała się już — jeśli dojdzie do sfinansowania transakcji — właścicielem obiektu. Teraz pozostaje pytanie o koszty adaptacji obiektu na potrzeby gminy, co może jeszcze bardziej obciążyć gminny budżet.

Czytaj także:
http://www.czasbochenski.pl/aktualnosci/felietony-opinie/plan-ewakuacyjny-florian.html