Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2010-02-24 12:16:36 przez system

Gmina Łapanów wsparła bocheńską Policję

W środę 24 lutego w budynku Komendy Powiatowej Policji w Bochni oddano do użytku kolejne wyremontowane pokoje Rewiru Dzielnicowych oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Dzięki wsparciu finansowemu samorządu gminy Łapanów i inicjatywie wójta tej gminy Jana Kuliga możliwe było gruntowne wyremontowanie trzech pokoi. Kwota 30 tys. zł. pozwoliła na położenie nowych gładzi, płytek ceramicznych, rezimaru i oczywiście wymalowanie ścian. Do pokoi trafiły także nowe meble.
Dzięki tym działaniom zgłaszający się do dzielnicowych mieszkańcy, najczęściej w celu uzyskania pomocy, czy chociażby porady będą mogli w należytych warunkach zostać obsłużeni.

Do tej pory policjanci przyjmowali mieszkańców w pomieszczeniach, w których niegdyś znajdował się gabinet lekarski i zabiegowy. Mimo zabiegów policjantów, którzy starali się zasłonić białe płytki na ścianach, na niewiele to się zdało - sterylny klimat pozostawał. I chociaż dzielnicowy powinien być często "policjantem pierwszego kontaktu" to akurat pozostałości po gabinecie lekarskim nie wpływały korzystnie na zgłaszających się mieszkańców, czy na samych dzielnicowych.

Insp. Marek Rudnik, Komendant Powiatowy Policji w Bochni wyrażając wdzięczność za inicjatywę i wsparcie finansowe zaprosił Jana Kuliga Wójta Gminy Łapanów do bocheńskiej komendy prezentując mu efekty podjętych działań na rzecz poprawy jakości obsługi mieszkańców naszego powiatu, a tym samym warunków pracy stróżów prawa.