Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-18 15:40:04 przez system

Gościnne „występki” krakowianek na terenie Bochni

Bocheńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwie kobiety, które okradły sklep odzieżowy na terenie Bochni. Łupem złodziejek padły ubrania o łącznej wartości 685 złotych, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Na terenie jednej z bocheńskich galerii handlowych policjanci zatrzymali dwie mieszkanki Krakowa w wieku 25 i 23 lat, które okradły butik z markową odzieżą. Policjanci Wydziału Prewencji bocheńskiej jednostki zauważyli, że kobiety biorąc towar z regałów nie odnosiły go na miejsce, tylko chowały do torebek.

Po wyjściu ze sklepu obie panie zostały wylegitymowane, a kontrola torebek nie pozostawiła złudzeń co do ich winy. Wśród skradzionego towaru znalazły się między innymi: odzież damska, torebka oraz biżuteria, a łączna kwota skradzionego towaru wyniosła blisko 685 złotych.

Kobiety zostały zatrzymane i osadzone w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni w oczekiwaniu na dalsze czynności procesowe, natomiast wszystkie skradzione rzeczy zostały zwrócone do sklepu.

Sprawa ta jest rozwojowa, gdyż policjanci cały czas sprawdzają, czy kradzieży z udziałem zatrzymanych krakowianek było więcej. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo kradzieży zagrożone jest kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.