Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-09-28 21:26:04 przez system

Głosuj na Sól i Chmiel!

W zeszłym roku zabrakło kilku głosów...

W cieniu tej „normalnej” kampanii wyborczej znajduje się też i inna - o pieniądze (dodajmy - spore) z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W trzeciej edycji głosowania, które zaczęło się 10 września i potrwa do 5 października, bierze udział projekt „Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu 24-26 maja 2019 r.”, będący wspólnym dziełem mieszkańców obu powiatów.

W jego opisie czytamy: „„Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu” będzie trzydniowym (piątek 24 maja – Bochnia, sobota 25 maja – Brzesko, niedziela 26 maja – Bochnia) forum publicznej prezentacji dorobku i osiągnięć grup artystycznych, folklorystycznych, rzemieślniczych, Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw agroturystycznych, browaru Okocim, Kopalni Soli Bochnia, restauracji i hoteli z terenu Brzeska i Bochni oraz innych gmin wchodzących w skład powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Poprzez udział grup inscenizacyjnych, artystów i zespołów, zwiedzanie browaru Okocim, Pałacu Goetzów, Kopalni Soli, Bochnia, Festiwal służyć będzie też edukowaniu oraz budowaniu marki regionu. Prezentowanie różnorodnych aspektów dziedzictwa, w tym kultury, sztuki, tradycji kulinarnych, kultury mieszczańskiej pozwoli turystom oraz mieszkańcom lepiej poznać walory regionu bocheńskiego i brzeskiego, których działalność promieniowała na całą Małopolskę.”

To już nasze drugie podejście. W tamtym roku dość pechowo nie zakwalifikowaliśmy się na listę projektów, skierowanych do realizacji, a zabrakło naprawdę niewiele głosów. W tym roku musi być inaczej, lepiej!

Głosować można dwojako. Albo tradycyjne, za pomocą kartki do glosowania - trzeba tylko wpisać kod projektu (TAR02), jego nazwę, podać swoje imię, nazwisko, PESEL i wskazać powiat, w którym się mieszka, złożyć dwa podpisy i tak wypełnioną kartę wrzucić do urny, która znajduję się w pomieszczeniu dziennika podawczego bocheńskiego starostwa.

Młode osoby wybiorą zapewne Internet. Wystarczy wejść na <https://www.bo.malopolska.pl>, odnaleźć zakładkę „głosowanie” i postąpić zgodnie ze wskazówkami, wypełniając wskazane pola. Ważna uwaga! głosować można tylko jeden raz - powtórne głosowanie unieważnia oba głosy.

Organizatorzy liczą, że za pośrednictwem mediów tym razem skutecznie udowodnimy, że „chce nam się chcieć”, że wspólnie wygramy blisko 400 tys. zł na mądrą zabawę w obu naszych zaprzyjaźnionych miastach. W promocje włączyły się też nasze koleżanki i koledzy z Brzeska, nakręcając spot, które można oglądnąć pod adresem: <https://www.youtube.com/watch?v=120huo-SQHw> oraz projektując plakat.