Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-20 10:37:41 przez system

Hala rośnie aż miło

W zasadzie już nie rośnie, bo główna bryła budynku powstała kilka miesięcy temu, ale postęp robót na tej największej bocheńskiej inwestycji jest naprawdę imponujący.

Hala pięknieje z zewnątrz — jest już gotowa elewacja od strony dworca PKP i ul. Wojska Polskiego. Główne wejście pokryto dekoracyjnymi panelami szklanymi, co nadaje mu nowoczesny wygląd. Koło budynki krzątają się ekipy układające chodniki i drogi wewnętrzne.

Niemniej ważne, a w zasadzie ważniejsze jest jednak to, co dzieje się w środku, a tam zmieniło się wiele od naszej ostatniej relacji w okresie wakacyjnym. Bardzo widoczny jest postęp robót w sercu obiektu, czyli na samej hali — ukończone są instalacje oświetleniowe, klimatyzacja, nagłośnienie i ogrzewanie. Na trybunach wykładane są już flizy, a na ścianach specjalne panele wygłuszające. Ekipy montażowe można spotkać także w sanitariatach, pomieszczeniach gospodarczych i administracyjnych.

Pogoda sprzyja budowlańcom — jest wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku i można spokojnie pracować na zewnątrz, a roboty wewnątrz nie wymagają ogrzewania budynku.