Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-07-18 08:39:03 przez system

Hotspot x 7

Starostwo Powiatowe w Bochni uruchomiło w powiecie bocheńskim 7 punktów dostępu do bezprzewodowego internetu. Hotspoty działają w Bochni, gminie Trzciana i Drwinia. Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Bochnię będą mogli surfować na bocheńskim Rynku, Plantach Salinarnych oraz na placu Turka. Mieszkańcy Drwini mogą sprawdzić elektroniczną pocztę w dwóch miejscach: w okolicach Urzędu Gminy oraz w Grobli w pobliżu Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Drwinia.

Dwa "gorące punkty", czyli z angielskiego hot spot zostały zlokalizowane również w gminie Trzciana: jeden działa na terenie Publicznego Gimnazjum, a zasięg drugiego obejmuje okolice poczty oraz GOPS-u. Po zalogowaniu internauci mogą bezpłatnie korzystać w tych miejscach z sieci przez całą dobę z prędkością nie niższą niż 128 kb/s.
- Cieszę się, że wspólnie z gminami i miastem wdrożyliśmy ten projekt, bowiem ta inicjatywa jest jednym z elementów działań przeciwko wykluczeniu cyfrowemu i dowodem naszego otwarcia na wyzwania technologiczne XXI wieku - mówi starosta bocheński Jacek Pająk. Turyści odwiedzający nasz powiat bez problemu odnajdą miejsca, w których działa bezprzewodowy internet, bowiem zostały one specjalnie oznakowane. Logo hotspotów zostało już umieszczone na terenie Bochni, a jeszcze w tym tygodniu odpowiednie tabliczki znajdą się w gminie Trzciana i Drwinia. W najbliższym czasie zostanie także przygotowana szczegółowa mapa zasięgu hotspotów, którą będzie można sprawdzić na stronie <http://www.powiat.bochnia.pl/>
Koszt zakupu hotspotów sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Bochni to prawie 47 tys. złotych. Po półrocznym okresie pilotażowym urządzenia zostaną przekazane gminom do bezpłatnego użytkowania.

(Inf. prasowa)