Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-05-14 09:07:24 przez system

Jacek Pająk na 4 miejscu w rankingu "Rzeczpospolitej"

Tuż za Różą Thun, Konstantym Miodowiczem i Franciszkiem Adamczykiem znalazł się Jacek Pająk - kandydat z bocheńszczyzny do Parlamentu Europejskiego w rankingu "Rzeczpospolitej".

Instytut GfK Polonia przeprowadził sondaż telefoniczny od środy do piątku na grupie 500 mieszkańców danego okręgu wyborczego. Ankieterzy badali poparcie dla partii wśród osób deklarujących udział w wyborach, a dla poszczególnych kandydatów — wśród wyborców deklarujących głosowanie na daną listę.
Starosta bocheński znalazł się na miejscu 4. na liście z której startuje, tym samym wyprzedzając Bogusława Sonika - europosła, Martę Patenę — wiceprzewodniczacą Rady Miasta Krakowa czy Leszka Zegzdę — wicemarszałka województwa małopolskiego.
Z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" wynika, iż w Małopolsce wybory wygra PO z 42 procentowym poparciem, natomiast PiS może liczyć na 32 procent głosów. Sondaż pokazuje również, iż w eurowyborach szykuje się wysoka frekwencja. Jednakże politolodzy i socjolodzy uważają, że ostatecznie będzie ona jednak zdecydowanie niższa.

Jacek Pająk startuje z numerem 8 listy Platformy Obywatelskiej z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Źródło: "Rzeczpospolita"
<http://www.rp.pl/galeria/99645,2,302791.html>