Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-10-16 10:28:54 przez system

Jan Paweł II w podziemiach

Wśród wielu wydarzeń upamiętniających 30 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II warto odnotować i tę, która miała miejsce wczorajszym popołudniem w Miejskim Domu Kultury. Otwarto tam wystawę fotografii zatytułowaną "Jan Paweł II apostoł pokoju". Na kilkunastu wielkoformatowych zdjęciach mamy niepowtarzalną okazję przypomnieć sobie nasz największy autorytet w...

Dzieci ze Szkoły nr 6 oglądają wystawę...rożnych momentach jego życia. Zarówno wtedy jak, młody jeszcze i w pełni sił błogosławi wiernych, podnosząc w górę ramiona tym gestem tak dobrze znanym i tak kiedyś wyczekiwanym, jak i wtedy kiedy ściska dłonie innej Wielkiej Kościoła, Matki Teresy z Kalkuty jak i wtedy, kiedy zgarbiony i stary oczekuje na swe nieuchronne przeznaczenie w watykańskim ogrodzie.

Zdjęcia są dziełem dwóch słynnych fotografików, którzy mieli ten zaszczyt wielokrotnego uwieczniania papieża- Polaka na zdjęciach: Baika Nam Sik i Arturo Mari.
"Mamy nadzieję, że dzięki tym zdjęciom przypomnimy pontyfikat Naszego Ojca Świętego, Jego wielkie dokonania oraz, że wystawa przyczyni się do dalszej i jeszcze głębszej ewangelizacji" - napisali w folderze wystawy organizatorzy, czyli członkowie katolickiego Centrum Kultury.

Zaduma nad przesłaniem Jana Pawła IISzkoda jedynie, co przyznała sama dyrektor MDK, Dorota Halberda, że wystawa mieści się w ciasnych pomieszczeniach w podziemiach Domu Kultury. Trochę bark tutaj perspektywy dla wielkich fotogramów, szczególnie dla tych zawierających panoramę Rzymu i placu Św.Piotra.