Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-12-23 09:09:56 przez system

Jasełka "Kolęda na ziemi" w PSP Nr 1

Święta Bożego Narodzenia to jedyne dni w roku, kiedy chcielibyśmy zatrzymać czas, by nasycić się ich ciepłem, radością i pokojem. To święta o wyjątkowym klimacie i tradycyjnych wartościach, które pielęgnowane są także w "Jachowiczu".

We wtorek 22 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 obejrzeli przedstawienie jasełkowe pt. "Kolęda na ziemi" w wykonaniu uczniów klasy II a i II c. Wyjątkowo radośnie brzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z kółka muzycznego.

Szczególną atmosferę stworzył polonez, wytańczony przez małych tancerzy w rytm kolędy "Bóg się rodzi". Chłopcy i dziewczęta solidnie przygotowywali się do swoich ról. Wspólnie z rodzicami wykonywali potrzebne stroje. Piękna sceneria bożonarodzeniowa wprowadzała uroczysty nastrój. Dopełnieniem radosnego oczekiwania na przyjście małego Dzieciątka było wspólne odśpiewanie kolędy "Wśród nocnej ciszy".

Inscenizację przygotowały panie: Renata Jaryczewska i Janina Kałużna. Oprawą muzyczno-taneczną zajmowała się pani Katarzyna Głogowska. Dekorację plastyczną wykonały osoby z sekcji dekoratorskiej, kierowanej przez panią Jolantę Pieczonkę.