Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-05-23 19:59:40 przez system

Jest groźnie, ale powodzi raczej nie będzie

Dziś o godzinie 11.20 starosta bocheński ogłosił alarm przeciwpowodziowy w gminach Bochnia i miasto Bochnia. Oczywiście, związku z intensywnymi opadami deszczu, znaczącym wezbraniem naszych rzek i potoków. O godz. 18.00 postanowił rozszerzyć stan alarmowy na gminy Drwinia, Nowy Wiśnicz i Rzezawa. W pozostałych gminach obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Wcześniej zebrał się Zespołu Zarządzania Kryzysowego ze starostą, wicestarostą, wiceburmistrzem Bochni, wójtem Gminy Bochnia, dyrektorem Zarządzania Kryzysowego bocheńskiego starostwa, komendantami Powiatowej Straży Pożarnej oraz Policji, przedstawicielami Wód Polskich i dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Wiśniczu.

Powiat bocheński jest jednym z pięciu w Małopolsce, który ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Ogłoszono go także w 4 gminach i 1 mieście (Oświęcim). W 4 powiatach, 13 gminach i w mieście Kraków obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Jednak najgorsze mamy już poza sobą, jeśli wierzyć służbom Wojewody Małopolskiego. Według nich intensywne opady deszczu miały trwać do dzisiaj, do godz. 18.00.
Natomiast do jutra do godz. 12.00 ma wystepować wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych dla zlewni: Soły, Skawy, Raby , Dunajca i Ropy. Przekroczenie stanu alarmowego na Wisle ma się utrzymać do jutra do godz. 18.00.

Jak podaje TAURON, w związku z opadami bez prądu w naszym województwie pozostaje 1732 osoby.