Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-07-30 07:09:52 przez system

Jest pozwolenie na budowę Galerii Bocheńskiej

W środę 29 lipca starosta bocheński wydał spółce komandytowo-akcyjnej CO-LOCUM z Warszawy pozwolenie na budowę kompleksu biurowo-handlowego wraz z zapleczem parkingowym na działce przy ul. Partyzantów (dawna baza PKS).

Pozwolenie obejmuje rozbiórkę istniejących budowli po bazie oraz budowę dwupoziomowego kompleksu handlowo-usługowego o powierzchni 12.6 tys. m2, w skład którego ma wejść jeden duży market ogólnoprzemysłowy (prawdopodobnie ma to być Carrefour), kilkadziesiąt (do 80) mniejszych stoisk typu butik oraz część gastronomiczna. Szerokość elewacji frontowej budynku wyniesie 105 m, a średnia wysokość 13 m. Dla wygody kupujących przy galerii powstanie 3-poziomowy parking na 624 samochody, połączony z galerią zadaszoną przewiązką. Główny wjazd do galerii jest planowany od łącznika z ul. Partyzantów — koło budynku Herbapolu.

Firma CD-LOCUM starała się o pozwolenie od września ubiegłego roku. Skomplikowane procedury administracyjne oraz uwagi okolicznych mieszkańców, wnoszone na ręce starosty spowodowały, że jego wydanie trwało aż 10 miesięcy. Pozwolenie nie jest prawomocne.