Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-12-01 14:26:16 przez system

Jubileusze pożycia małżeńskiego w gminie Rzezawa

29 listopada w sali bankietowej „Albatros” w Rzezawie miało miejsce spotkanie z parami małżeńskimi, które obchodziły jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecia pożycia małżeńskiego.

- Prawdziwa miłość nie jest mglistym uczuciem, ani ślepą namiętnością. Jest wewnętrzną postawą, ogarniającą całe jestestwo człowieka. Jest patrzeniem na bliźniego nie po to, by się nim posłużyć, ale by mu służyć - tymi słowami św. Jana Pawła II wójt Rzezawy Mariusz Palej przywitał pary małżeńskie, które świętowały swoje rocznice.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to symbol miłości, wiary, prawdziwej przyjaźni, to dowód wzajemnego zrozumienia. To wreszcie najlepszy wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, które dziś wstępują w związek małżeński.

Dostojnymi jubilatami, odznaczonymi medalami przyznawanymi przez prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” są: Czesława i Franciszek Biernatowie, Leokadia i Stanisław Błąkałowie, Zofia i Antoni Całkowie, Zofia i Władysław Dobranowscy, Barbara i Stanisław Dziurowie, Władysława i Piotr Gaworowie, Władysława i Władysław Gibałowie, Maria i Józef Gorczycowie, Helena i Tadeusz Kaniowie, Maria i Jan Kaniowie, Halina i Józef Kazkowie, Janina i Stanisław Kicowie, Anna i Stanisław Kowalczykowie, Stanisława i Jan Lisowie, Maria i Kazimierz Mrożkowie, Zofia i Stanisław Rynduchowie, Halina i Władysław Siodlarzowie, Anna i Edward Sionkowie, Józefa i Jan Smoleniowie, Krystyna i Józef Sowa, Teresa i Aleksander Stalowie oraz Rozalia i Józef Struzikowie. Medal został także przyznany Państwu: Marii i Janowi Longom, a także Joannie i śp. Franciszkowi Klasom (nieobecnym w czasie uroczystości).

W imieniu prezydenta medale wręczył wójt Mariusz Palej.

Swoje święto miały także pary, które przeżyły wspólnie 60 lat i byli to: Helena i Eugeniusz Czachurscy, Władysława i Jan Małkowie, Ferdynanda i Józef Sałabajowie oraz Anna i Piotr Pala (nieobecni podczas uroczystości).
Jubileusz 65 lat wspólnego pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Maria i Walenty Dziedzicowie.

Były życzenia, kwiaty, listy gratulacyjne, wspólny toast oraz odśpiewano gromkie "sto lat". Wójt gminy podziękował jubilatom za wszystko czego dokonali w swoim życiu i złożył serdeczne życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów stawianych sobie obecnie, oraz tych postawionych w dniu ślubu.

Uroczystość wzbogacił występ słowno-muzyczny, przygotowany przez grupę teatralną „Młodzież za kurtyną”, działający przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łazach pod kierownictwem Joanny Riźnik, oraz Zespół Bratucjana Cantans z Bratucic. Zaprezentował się również Sportowy Klub Taneczny Regis Bochnia, który swoim występem tanecznym uatrakcyjnił tą uroczystość.