Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-03-03 15:06:50 przez Czas2012

Kapsuła czasu na bocheńskim Rynku

W czasie minionej sesji Rady Miasta (25.02) przewodniczący Bogdan Kosturkiewicz odczytał pismo dotyczące inicjatywy burmistrza Stefana Kolawińskiego, który chciałby pod płytą Rynku umieścić kapsułę czasu z listem dla przyszłych bochnian. Kapsuła zostanie otworzona nie wcześniej niż 27 lutego 2121 roku, czyli w 868 rocznicę lokacji miasta.

Treść pisma odczytanego przez przewodniczącego Rady:

W związku z planowanym zamieszczeniem kapsuły czasu pod nową nawierzchnią bocheńskiego Rynku zwracam się za pańskim pośrednictwem do wszystkich radnych Rady Miasta Bochnia z propozycją zamieszczenia w niej listu do przedstawicieli władzy uchwałodawczej. Jego adresatem będą przyszli mieszkańcy Bochni zamieszkujący Solny Gród za sto lat. (...) Kapsuła czasu zostanie otwarta nie wcześniej niż 27 lutego 2121 roku, czyli w rocznicę lokacji miasta. Mając na uwadze przyjęty harmonogram działań uprzejmie proszę o przygotowanie listu nie później niż do 30 kwietnia 2021 roku.

Kapsuła zostanie zamontowana prawdopodobnie za trzy miesiące, póki co magistrat nie zdradza ani gdzie będzie jej miejsce, ani co znajdzie się w środku oprócz listów burmistrza i Rady.

DML