Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-22 19:10:59 przez system

Kierowcy zapłacą 20 zł za godzinę parkowania?

Podczas komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska radny Robert Żelichowski zaproponował podwyższenie opłat za parkowanie w centrum Bochni. Za godzinę korzystania z miejsca parkingowego proponuje on kwotę w wysokości nawet 20 zł

Pierwsza godzina za darmo, druga 5zł, a każda kolejna po 20 zł. Czy już niedługo tak będą wyglądać ceny za parkingi w Bochni? Takie kwoty chce wprowadzić bowiem Robert Żelichowski. - Z parkingami jest problem w centrum miasta. Proponowałbym, aby się zastanowić za zmianą opłat parkingowych w ścisłym centrum miasta w celu zwiększenia rotacji. Dobrze wiemy, że wiele samochodów przyjeżdża rano do Bochni i stoją cały dzień – argumentował swoją propozycję radny.

Za zwiększeniem opłat za parking opowiada się również przewodniczący komisji problemowej Krzysztof Sroka. - Musimy się nad tym tematem pochylić, bo od kilku lat nie zostały zmienione taryfy. Dochodzą mnie słuchy mieszkańców, że są zbyt niskie stawki, jak na dzisiejsze czasy – mówił radny, sugerując jednak, że propozycja jego przedmówcy jest zbyt odważna.

Wniosek radnego Roberta Żelichowskiego został na razie odrzucony. „Za” zagłosował tylko autor wniosku, „przeciw” Bogusław Dźwigaj i Jan Mazur, od głosu wstrzymali się Krzysztof Sroka i Marek Bryg, a w głosowaniu nie brał udziału Kazimierz Ścisło.

Obecnie stawka za parkowanie pojazdów w Bochni wynosi 2 zł za godzinę.

Czy podniesienie cen za parkingi dałoby Bochni rzeczywiście jakieś korzyści? Czy byłoby wręcz odwrotnie i sprawiłoby, że Bochnia zostałaby coraz szerszym łukiem omijanym miastem z wiecznymi aspiracjami bycia miastem turystycznym? Czy przy tak słabo rozwiniętej komunikacji miejskiej, jest w ogóle realne to, aby mieszkańcy zostawiali swoje samochody w domach i chodzili pieszo czasami po parę kilometrów unikając ogromnych opłat za parkingi? Co mają zrobić osoby starsze, niepełnosprawne czy bezrobotne? Na te pytania każdy musi odpowiedzieć sobie sam…