Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-08-24 23:36:18 przez KacperGlod

Kobiety chętnie wybierają bocheńską „porodówkę”

Coraz więcej matek wybiera porodówkę w Szpitalu Powiatowym w Bochni. W bocheńskim szpitalu rodzą się dzieci mieszkanek z różnych powiatów naszego regionu.

Już ponad 1000 dzieci urodziło się w tym roku w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Jeśli tendencja się utrzyma to rok zakończy się wynikiem 1500 noworodków! Bochnia bije więc na głowę okoliczne lecznice. Co ciekawe bocheńską porodówkę wybierają nie tylko mieszkanki powiatu bocheńskiego. Wśród rodzących są kobiety z powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, a także krakowskiego.

Na czym polega fenomen bocheńskiej „porodówki”? Z całą pewnością na wykwalifikowanej kadrze. Lekarze, położne i pielęgniarki to wysokiej klasy specjaliści, stale podnoszący swoje kwalifikacje.

Nie bez znaczenia jest także zaplecze: sale porodowe, pokoje poporodowe, a także pododdział intensywnego nadzoru noworodka, na który trafiają maluchy wymagające specjalnej opieki medycznej. A tych nie jest wcale tak mało. Dziesięć procent dzieci, które rodzi się w bocheńskim szpitalu wymaga specjalistycznego wsparcia, jakie mogą zapewnić urządzenia będące na wyposażeniu pododdziału noszącego imię WOŚP.

Info: Powiat Bocheński, fot: Szpital Bochnia