Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-05-04 04:17:15 przez system

Kolejne 333 tys. dofinansowania - w Bochni powstanie Orlik

Minister Sportu i Turystyki rozporządzeniem z 6 kwietnia w sprawie dofinansowania z budżetu państwa zadań związanych z budową i remontami obiektów sportowych oraz rozwijaniem sportu zabezpieczył środki finansowe na dofinansowanie dla Miasta Bochnia w wysokości 333 tys. zł na realizację w 2009 roku programu ?Moje boisko Orlik 2012".

Są to kolejne środki pozyskane na ten cel. Uchwałą z 23 lutego sejmik Województwa Małopolskiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego przyznał już bowiem Bochni dofinansowanie w wysokości 333 tys. zł.
Zadanie realizowane będzie w ramach programu "Moje boisko Orlik - 2012". Lokalizację zaplanowano na największym osiedlu mieszkaniowym w Bochni — Os. Niepodległości - przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 7 oraz Gimnazjum Nr 2. W ramach zadania przewiduje się budowę kompleksu sportowo — rekreacyjnego obejmującego:

1/ dwa boiska sportowe:
• boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m (pole gry 26m x 56m), ogrodzone po obwodzie ogrodzeniem o wysokości min. 4 m. Nawierzchnia boiska wykonana na podbudowie dynamicznej z trawy syntetycznej o wysokości min. 40 mm. Wyposażenie sportowe trwale montowane do podłoża;
• boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19.1 m x 32.1 m, ogrodzone po obwodzie ogrodzeniem o wysokości 4 m. Nawierzchnia boiska — poliuretanowa, wykonana na podbudowie dynamicznej.

2/ Budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2, zaprojektowany jako budynek systemowo-modułowy.

Na obiekcie organizowane będą zajęcia wychowania fizycznego pobliskich szkół, zawody piłkarskie o zasięgu lokalnym z małą ilością widowni. Odbywać się będą również zajęcia treningowe dla zawodników sekcji młodzieżowych, dostęp do boiska otwarty będzie także dla drużyn podwórkowych. Obiekt będzie ogólnie dostępny dla dzieci i młodzieży bez żadnych opłat i warunków. Jednostką zarządzającą obiektem z ramienia miasta Bochni będzie Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni. Powstające boisko wzbogaci istniejąca bazę sportową miasta.
Obecnie trwają prace nad adaptacją projektu. Przewiduje się ogłoszenie przetargu już w maju, zaś wykonanie i rozliczenie inwestycji do końca 2009 r.