Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-03-02 09:26:41 przez system

Kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią?

To bardzo możliwy scenariusz, gdyż na czwartkowej sesji radni miejscy upoważnili burmistrza do zawarcia porozumienia z Funduszem Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę takiego kompleksu przy PSP Nr 5.

Mocno wysłużone boisko przy "Piątce" aż prosi się o kompleksowy remont. Może temu pomóc realizacja programu "Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży", prowadzonego obecnie przez ministerstwo sportu i turystyki, równolegle z programem "Orlik 2012".
Celem programu jest zwiększenie dostępności dzieciom i młodzieży do nowoczesnych i bezpiecznych, boisk wielofunkcyjnych. Program jest jednym z elementów rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej w kraju.
Kwota środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na dofinansowanie budowy boiska w ramach programu wynosić będzie do 50% wartości kosztorysowej zadania, nie więcej niż 200 tysięcy złotych.

Program "Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży" obejmuje wykonanie:
1/ boiska wielofunkcyjnego (minimum 3 funkcje, na przykład: piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna) o minimalnych wymiarach płyty boiska 22m x 44m. Nawierzchnia boiska - poliuretanowa lub z trawy syntetycznej.
2/ ogrodzenia po obwodzie ogrodzeniem o wysokości min. 4m z dwoma wejściami, w tym jednym technicznym.
Gdyby udało się wykonać ten kompleks byłoby to poważne odciążenie boiska przy ul. św. Marka, które zostało bardzo dobrze przyjęte przez mlodzież.