Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-09-24 11:46:31 przez Czas2012

Kolejne pieniądze z podatków idą na modernizację dróg!

Starosta bocheński Adama Korta odebrał promesę na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad 4 miliony złotych trafi na modernizację dróg w Gminach Bochnia, Żegocina, Trzciana oraz Łapanów.

W ramach zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych przeznaczonych na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych dwa wnioski powiatu bocheńskiego otrzymały promesę na dofinansowanie zadań dot. rozbudowy drogi powiatowej w Nieszkowicach Małych i Stradomce oraz rozbudowy dróg powiatowych w Łąkcie Górnej, Łąkcie Dolnej i Kierlikówce oraz Łapanowie.

Pierwsza z inwestycji zlokalizowana jest na terenie Gminy Bochnia i przebiega przez Nieszkowice Małe oraz Stradomkę, a dotyczy przebudowy drogi, poboczy, rowów przydrożnych, przebudowie sieci energetycznej oraz wykonaniu oznakowania. Ponadto w Stradomce powstanie chodnik, przebudują zjazdy oraz skrzyżowanie z drogą gminną.

Dzięki spotkaniu starosty Adama Korty z Radnymi Gminy Bochnia, na najbliżej sesji uchwała dotycząca wsparcia tej inwestycji trafi ponownie pod obrady.

Drugie zadanie obejmuje Gminy Żegocina, Trzciana oraz Łapanów. W ramach inwestycji drogowcy m.in. przebudują drogę powiatową, wybudują ścieżki rowerowe czy umocnią pobocza.

Rada Gminy Trzciana oraz Żegocina podjęły uchwałę o udzieleniu pomocy do wysokości 25% wartości inwestycji na terenie danej gminy. Inwestycje zostaną zrealizowane do końca roku – informuje Starostwo Powiatowe.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


Ryś
2019-09-24 11:49:55

Może by się tak wzięli za drogę między Wiśniczem a Lipnicą przez Bukowiec zanim ludzie porozwalają zwieszenie, a ta droga zniknie już całkiem. Tam jest katastrofa!!!