Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-18 08:29:33 przez system

Kolejny etap modernizacji budynku Policji

Od kilku dni w budynku bocheńskiej komendy policji trwa kolejny etap remontu. Pracami modernizacyjnymi objęto korytarz drugiego piętra i klatkę schodową. Po wcześniejszej wymianie stolarki okiennej w całym budynku oraz drzwi wewnętrznych, dzięki zabiegom Komendanta KPP w Bochni mł. insp. Marka Rudnika i zaangażowaniu Starosty bocheńskiego Jacka Pająka pozyskano niezbędne środki finansowe.

Tak wyglądało I piętro bocheńskiej komendy przed... Uda się za nie wykonać kompleksowe malowanie ścian, remont instalacji elektrycznej, lamperię z tynku żywicznego oraz położyć płytki na korytarzu i schodach. Kwotę na ten cel - w wysokości około 50 tys. złotych udało się pozyskać dzięki wsparciu samorządów gminy Łapanów, Rzezawa przy osobistym udziale Wójtów Janusza Kuliga i Józefa Słoniny oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
... a tak wygląda po remoncieOsoby odwiedzające budynek policji miały dotąd możliwość swoistego przeniesienia się w czasie, ponieważ jak same stwierdziły mroczne (od wielu lat niemalowane) ściany i estetyka drugiego piętra przypominały czasy Milicji Obywatelskiej.
Szef bocheńskich stróżów prawa myśli już o kolejnych inwestycjach, służących poprawie obsługi petentów i pracy samych policjantów. Liczy nie tylko koszty kolejnego etapu modernizacji, ale również na dalsze zrozumienie potrzeb przez samorządowców.