Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-02-02 19:54:02 przez system

Kolejny sukces Integracji Malowanej Dźwiękiem

Dzięki tej imprezie, zapoczątkowanej 11 lat temu przez grupkę zapaleńców z SOSW w Bochni, powiat bocheński otrzymał właśnie wyróżnienie w konkursie Małopolski Samorząd Równych Szans.

Jak czytamy na www.powiat.bochnia.pl: „Przecieranie szlaków niepełnosprawności rozpoczęło się w 2007 roku organizując jeszcze wtedy niewielką imprezę, która okazała się pełnym ciepła i radości przedsięwzięciem, owocując pomysłami na kolejne lata. Z czasem to skromne przedsięwzięcie przerodziło się w ogólnopolski integracyjny festiwal z wieloma wspaniałymi uczestnikami, szeregiem artystów i gronem odbiorców.

*Osoby niepełnosprawne są bardzo często niedoceniane, marginalizowane, a jeśli są uzdolnione muzycznie, mają ograniczone możliwości doskonalenia tych umiejętności i prezentacji przed publicznością. Udział w festiwalu jest szansą zaistnienia w społeczeństwie. J. Wierszyłowski (autor książki „Psychologia Muzyki”) uważa, że muzyka stanowi nieomal jedyny środek niewerbalnej komunikacji. Trudno więc nie skorzystać z takiego dobrodziejstwa. Warto zaznaczyć, że na festiwalu, od kilku lat oprócz integracyjnych duetów muzycznych, które są wręcz symbolem całego konkursu jest także kategoria „kabaret”, która pozwala osobom niepełnosprawnym nabrać dystansu do samych siebie, a zdrowym uczestnikom zrozumieć, że niepełnosprawność = normalność”.

*zdjęcie z http://www.festiwal.bochnia.pl