Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-03-17 14:56:40 przez system

Kolejny sukces uczennicy „Ekonomika”

W ramach projektu “Uwolnij wyobraźnię”, pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, odbył się finał XI Konkursu “Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym”, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

Zespół Szkół nr 3 w Bochni reprezentowały: Patrycja Wilgocka i Angelika Tracz - uczennice z klasy IV-tej technikum hotelarskiego. Angelika Tracz zajęła II miejsce i otrzymała indeks na kierunek turystyka i rekreacja, 2 lata bezpłatnych studiów oraz sprzęt elektroniczny.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i finału. W etapie szkolnym uczestnicy zmierzyli się z testem dotyczącym atrakcji turystycznych Małopolski oraz wiedzy z zakresu geografii fizycznej znacznie wykraczającej poza wiedzę podręcznikową. W finale uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test związany z unikalnymi walorami turystycznymi oraz danymi statystycznymi województwa. Drugą część rozgrywki finałowej obejmował pokaz slajdów, które przedstawiały zabytki Małopolski w nietypowych ujęciach, dlatego też stanowiły bardzo trudny element pojedynku finałowego.