Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-18 15:57:40 przez system

Kolejny sukces uczniów z „Mechanika”

Podczas Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Czasopismo „Nowoczesny Warsztat”, oraz licznych producentów sprzętu samochodowego, którzy dla zwycięzców ufundowali wartościowe nagrody rzeczowe na kwotę około 200 tys. zł.

Z kilkudziesięciu szkół z całej Polski udział wzięło 215 uczniów szkół średnich i zasadniczych szkół zawodowych. Turniej składał się z etapu teoretycznego, który obejmował 50 pytań oraz etapu praktycznego, do którego przystąpiły najlepsze piątki uczniów szkół średnich oraz zasadniczych szkół zawodowych.

Turniej obejmował wiedzę z zakresu: budowy i obsługi pojazdów samochodowych, nowoczesnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji, technologii napraw pojazdów, maszyn i urządzeń do obsługi i napraw pojazdów, zespołów i elementów pojazdów samochodowych, elektrotechniki i elektroniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów.

Bocheński „Mechanik”, czyli Zespół Szkół nr 1, reprezentowali uczniowie technikum samochodowego: Marcin Sumara kl 4s, Jakub Zdebski kl 4s, Dawid Zym kl 4s, Paweł Płachta kl 3s, Damian Rapacz kl 3s oraz uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej: Konrad Kasprzyk z kl 3a, Dominik Żurek kl 3a, Kamil Błąkała kl 3a.

W wyniku uzyskanej punktacji Mechanik zdobył III miejsce i otrzymał nagrodę w postaci urządzeń do obsługi i diagnostyki pojazdów samochodowych o łącznej wartości około 15 tys. zł.

Uczniów do udziału w konkursie przygotował nauczyciel Tadeusz Bienias. Uczniowie po zakończeniu turnieju mieli okazję zwiedzać ekspozycję Motor Show na Międzynarodowych Targach Poznańskich.