Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-04-23 12:07:17 przez KacperGlod

Kontrole prędkości w Bochni: 149 km/h w obszarze zabudowanym!

Policjanci bocheńskiej drogówki dokonali serii zatrzymań kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów prawa drogowego. Wśród zatrzymanych znaleźli się kierowca Seata, który jechał 124 km/h oraz kierowca Opla z 149 km/h.

W godzinach nocnych bocheńscy policjanci sprawdzali na drogach zachowanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Jako miejsce kontroli wybrali punkt znajdujący się w obrębie przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej w Bochni na ul. Proszowskiej. W miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Około godziny 23, policjanci zatrzymali do kontroli jadącego w stronę centrum, osobowego Seata. Prędkość pojazdu, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Bochnia wyniosła 124 km/h.

Niemal natychmiast po zakończeniu powyższej interwencji, mundurowi zatrzymali kolejny pojazd. Kierowca osobowego opla, jadący w stronę centrum miasta, rozwinął prędkość 149 km/h. W trakcie legitymowania okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Krakowa.

Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem policjanci nałożyli na nich mandaty w kwocie 2500 zł oraz 10 punktów karnych. 39 i 21-latek stracili także uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące.

Fot. Pixabay