Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-19 15:35:01 przez system

Kłopoty z wodą także w gminie Bochnia

Okazuje się, że nie tylko mieszkańcy Łapanowa cierpią wskutek zanieczyszczeń wody bakterią Clostridium perfringens na ujęciu w Chrostowej. Problemy mają też mieszkańcy gminy Bochnia, czerpiący wodę z ujęcia Gminnego Zakładu Komunalnego w Łapanowie, czyli Woli Nieszkowskiej i Nieszkowic Wielkich (od oczyszczalni w stronę: Łapanowa, pomnika Lotników Polskich oraz Olchawy).

W ślad za komunikatem wójta Łapanowa Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, iż w wyniku badań wody i decyzji wydanej przez Sanepid Bochnia stwierdzono, że woda jest niezdatna do picia - nawet po przegotowaniu.

Badania wykazały zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Woda jest natomiast zdatna do celów bytowych. Zastępczy punkt poboru wody wyznaczono na stacji uzdatniania wody – Siedlec 250, w godz. 7-15.

Gmina Bochnia, podobnie jak Łapanów, zapewnia mieszkańcom czystą wodę w butelkach 5l. Mieszkańcy Nieszkowic Wielkich mogą się w nią zaopatrzeć w oczyszczalni ścieków - do godz. 20-tej, oraz u sołtysa.

Natomiast w Woli Nieszkowskiej można dostać wodę w świetlicy wiejskiej do godz. 22.

Jak zapewnił wójt, woda będzie dostarczana do czasu usunięcia awarii w takich ilościach, jakie w pełni zaspokoją potrzeby mieszkańców.