Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-26 09:50:40 przez system

Krakowianka pokieruje MDK

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Bogdan Kosturkiewicz ujawnił przebieg konkursu na dyrektora MDK. Nową szefową Domu Kultury została p. Katarzyna Mateja z Krakowa.

P. Mateja była jedną z trzech osób, które wczoraj (25 listopada) spotkały się komisją konkursową, powołaną przez burmistrza. Oprócz niej znaleźli się też: Jan Czechowski z Bochni i Jerzy Pal z Krakowa. Komisja rekomendowała burmistrzowi dwóch kandydatów — p. Pala i p. Mateję. Po dodatkowych rozmowach z obojgiem burmistrz zdecydował się powierzyć kierowanie MDK jedynej pośród kandydatów kobiecie.

Pani Katarzyna Mateja ukończyła Wydział Instrumentalny krakowskiej Akademii Muzycznej, pracuje do tej pory w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących, w której w latach 90. była wicedyrektorką.

Jest współzałożycielem Krakowskiego Zespołu Kameralnego, pracowała także w Radiowej Orkiestrze Symfonicznej. Jej mąż jest dyrektorem domu kultury w Wieliczce.