Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-01-04 17:01:13 przez KacperGlod

Kubuś z Krasnych-Lasocic pierwszym dzieckiem urodzonym w bocheńskim szpitalu w tym roku!

Kubuś z Krasnych-Lasocic był pierwszym dzieckiem, które urodziło się w tym roku w bocheńskim szpitalu.

Dobra opinia o Szpitalu Powiatowym w Bochni już dawno przekroczyła granice Bocheńszczyzny. Pierwsze dziecko, które urodziło się w tym roku na tutejszej porodówce pochodzi z powiatu limanowskiego. To Kubuś syn Iwony i Andrzeja Kaperów.

Wybór bocheńskiego szpitala nie był przypadkowy. To przemyślana decyzja poparta wieloma dobrymi opiniami zasłyszanymi na temat tego miejsca - stwierdziła mama Kuby.

To jej pierwsze dziecko. Chłopiec przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 12.40. Dziś Kubusia i jego mamę odwiedził Adam Korta Starosta Bocheński. Gospodarzowi powiatu towarzyszył Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni a także personel porodówki i oddziału noworodków.

Kuba pierwszy chłopiec urodzony w tym roku w bocheńskim szpitalu dostał 1000 zł oraz prezenty. Były też gratulacje i życzenia.

Życzymy dużo zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku — podkreślali starosta i dyrektor szpitala

Prezent i gratulacje odebrała także pochodząca z Kąt w powiecie brzeskim - Agnieszka Tomasik mama Kingi. Dziewczynka przyszła na świat także 1 stycznia, ale o 15.10. Na Kingę w domu czeka starsza siostra Lenka i tata. Wszystko wskazuje na to, że Kuba i Kinga opuszczą szpital już w środę.

W ubiegłym roku w bocheńskim szpitalu na świat przyszło 1542 dzieci, rok wcześniej było to 1466 maluchów.

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/Sabina Kierepka