Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-02-14 23:08:30 przez system

Kurs Alpha w Auli św. Mikołaja

Parafia św. Mikołaja w Bochni zaprasza wszystkich chętnych na pierwszą edycję kursu Alpha w Bochni. Kurs Alpha to całkowicie bezpłatny cykl dziesięciu spotkań, odbywających się co tydzień, prezentujących fundamenty chrześcijaństwa i jego przesłanie.

Kurs adresowany jest do dorosłych ludzi wierzących, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, jak i ludzi wątpiących czy niewierzących, którzy szukają odpowiedzi na swoje pytania. Kurs rozpoczyna się w poniedziałek 7 marca o godzinie 19:00 w Auli św. Mikołaja w Domu Pielgrzyma „Bursa”.

Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.