Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-03-25 01:50:44 przez system

Kurs nurkowania - spotkanie organizacyjne

Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni oraz Stowarzyszenie NAUTILUS zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kursach nurkowania, pozwalających zdobyć umiejętności, wiedzę oraz międzynarodowe uprawnienia.

  • Posiadając uprawnienia KDP/CMAS ,, (poziom podstawowy, średni, wyższy) możesz nurkować w każdym zakątku świata — mówi Arnold Stempak ze Stowarzyszenia Nautilus. - Nasi instruktorzy prowadzą także kursy specjalistyczne: nurkowanie wrakowo-morskie (WM-1), nurkowanie podlodowe (PL-1), nurkowanie w suchych skafandrach (SS-1) czy nurkowanie nitroksowe (PN-1) — dodaje.

Jak planują organizatorzy w Bochni miałaby się odbyć basenowa część kursu na poziom podstawowy KDP/CMAS* (P1) czyli 4 nurkowania i najprawdopodobniej część teoretyczna, część praktyczna (6 nurkowań na wodach otwartych) planowana jest w dwóch wariantach: w Polsce lub w Chorwacji.

Wymagania stawiane kandydatom na kurs podstawowy są następujące:
- ukończone 14 lat;
- wypełnione zgłoszenia na kurs (dostępne na naszej www, a także w holu, szatni i kasie krytej pływalni);
- dowód tożsamości lub pisemna zgoda obojga rodziców (dotyczy osób poniżej 18 roku życia);
- badania lekarskie;
- uregulowana opłata za kurs;
- 2 zdjęcia (do certyfikatu i książeczki płetwonurka);
- sprzęt podstawowy (tzw. ABC: A-maska, B-fajka, C-płetwy);

Koszt kursu KDP/CMAS * (P1) składa się z następujących pozycji: część basenowa i teoretyczna — 600 zł, część praktyczna na wodach otwartych — 550 zł w Polsce lub 270 euro w Chorwacji, wydanie międzynarodowego certyfikatu i książeczki płetwonurka — 140 zł w Polsce lub 40 euro w Chorwacji.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie odbędzie się w sobotę 4 kwietnia o godz. 14.00 w kawiarni DELFIN na bocheńskim basenie. Szczegółowe informacje na temat tego i innych kursów można także uzyskać od Pana Arnolda Stempaka dzwoniąc pod nr tel. 501 770 993 lub pisząc na adres e-mail: arnold@nautilus.com.pl