Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-10-26 12:27:41 przez system

List ks.Sadki

Sprawa rezygnacji proboszcza Zdzisława Sadki z honorowego tytułu "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego", przyznawanego corocznie przez nasze starostwo odbiła się szerokim echem w naszej społeczności i w lokalnych mediach.

Nie ustają spekulacje, co stało się przyczyną, że wyróżnienie to tak prędko przestało cieszyć kustosza naszej bazyliki (przypomnijmy, że ks. Sadko odebrał tytuł we wtorek a już w piątek postanowił z niego zrezygnować).

Uzasadnienie ks. Zdzisława SadkiCzytelników zapewne zainteresują słowa, które sam bohater wydarzeń zawarł w uzasadnieniu swojej decyzji.
W liście datowanym na 23 X 2009, a skierowanym do starosty Jacka Pająka ks. Zdzisław Sadko pisze:
"Ostatnio otrzymałem od Was wyróżnienie "Bene Meritus" na prośbę Stowarzyszenia Civitas Chrystiana, działająca przy naszej parafii. Dziękuję za uznanie ale ze względu na szukanie w tym podtekstu politycznego i protestu niektórych ludzi rezygnuję z tego wyróżnienia. O wyróżnienie się nie starałem ani na nie nie czekałem. Jeżeli cokolwiek robię to czynię to dla chwały Bożej, dla szerzenia kultu Królowej Różańca Świętego Pani Bocheńskiej i dobra powierzonego mi ludu. Z wyrazami szacunku: ks. Zdzisław Sadko, proboszcz."

Nie udało się nam uzyskać komentarza do całej sprawy od starosty Jacka Pająka, gdyż do czwartku jest on nieobecny. Za oficjalne stanowisko starostwa musimy zatem przyjąć słowa rzecznika prasowego: *Jest nam niezmiernie przykro z tego powodu, gdyż nagroda ta przyznawana jest od lat i taka sytuacja do tej pory nie miała miejsca. Niemniej jednak szanujemy decyzję Ks. Proboszcza. *