Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-10-16 22:35:21 przez Czas2012

Makulatura na misje - 6 rok akcji

Sobotnią zbiórką makulatury (12.10.2019 r.) przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni zakończno szósty rok akcji „Makulatura na misje”, którą wspiera ogromna ilość osób, nie tylko z Bochni i ziemi bocheńskiej, ale także m.in. z Krakowa, Brzeska, Wieliczki. Pieniądze z akcji zostaną przekazane na budowę Centrum Dziecka w Kamerunie.

W dniu zbiórki do kontenerów zebrano 13 590 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 5 770 kg. Łącznie zebrano 19 360 kg, co dało kwotę 3 872,00 zł. Pięć osób przekazało darowiznę w wysokości 1 007,00 zł. Konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyło się o kwotę 4 879,00 zł.

Do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni , Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, ” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Bochni, Urząd Miasta Bochnia.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. Akcję wspiera wiele instytucji i bocheńskie portale internetowe, w tym i Czasbochenski.pl, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” za co składamy szczególne wyrazy wdzięczności.

Wszystkim osobom, które od 6-ciu lat ofiarnie przynoszą makulaturę i tym, którzy pracują przy składaniu makulatury do kontenerów organizatorzy składają gorące wyrazy wdzięczności. W imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie. Dzięki Państwa bezinteresownej pomocy możliwe będzie ukończenie pierwszego obiektu Centrum Dziecka – Ośrodka Zdrowia na przełomie roku – pisze Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap.

Możliwe jest także przekazanie ofiar na budowę Centrum na konto:
Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: - na budowę CENTRUM DZIECKA,
lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:
„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11".

W przypadku posiadania większej ilości makulatury do przekazania na akcję „Makulatura na misje”, można dostarczać ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać do kancelarii przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni. Najbliższą zbiórkę makulatury planujemy w kwietniu 2020 r.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.