Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-03-27 12:30:28 przez Czas2012

MAKULATURA NA MISJE – ile zebrano w marcu?

W sobotę 20 marca 2021r przy kościele św. Pawła Ap odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na misje. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W 12 kontenerach zebraliśmy 23 370 kg zużytego papieru i tektury. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 8 820 kg. Łącznie zebraliśmy 32 190 kg, co dało kwotę 11 2661,50zł. Sześć osób przekazało darowiznę w wysokości 304,00 zł.

Tak więc konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, wsparliśmy kwotą 11 570,50 zł – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

W zbiórkę makulatury zaangażowały się osoby o wrażliwym sercu i dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej, Brzeska, Krakowa, a nawet powiatu nowosądeckiego. Tradycyjnie do zbiórki makulatury włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa Nr 5 i Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Parafia św. Antoniego w Cikowicach Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni, RPK w Bochni, IGLOO Stary Wiśnicz , Sport-Relax- Sklep Sportowy w Bochni, Wypożyczalnia Krawczyk Bochnia, Keijsers Interior Projects Sp. z o.o. w Bochni, Hurtownia Elektryczna MEGAel w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. Wszystkim, którzy wsparli Akcję i osobom pracującym przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności. Szczególne podziękowania składamy bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje”.

W roku 2020 została ukończona budowa pierwszego budynku Centrum i rozpoczęto prace związane z budową drugiego budynku, w którym planuje się na początku otwarcie przedszkola dla najmłodszych dzieci.

21 marca 2021 S. Kolbena przesłała korespondencję, w której donosi, że Siostry mieszkają już na miejscu, jest im łatwiej być i przypilnować budowę. Jest to trudna praca, dlatego, że jest to teren górzysty, trzeba go wyrównać, przygotować. Wywożenie ziemi, wynajmowanie maszyn i ciężarówek do tego celu jest bardzo kosztowne. Jednak dzięki ludziom dobrej woli prace posuwają się do przodu. Teren został wyrównany pod budowę czterech sal, pod przedszkole. Fundamenty zostały zrobione bardzo kosztowne pod budynek trzypiętrowy. Mury wyszły spod podziemi, jutro (22-03-2021 dop. Red) będzie lany pierwszy strop.

Pragnieniem S. Kolbeny jest, aby pierwszy wrzesień 2021r był dniem radości, możliwością otwarcia przedszkola dla dzieci. Dalej liczy na naszą pomoc, na każdy gest naszej pomocy, na modlitwę, na ofiarowanie cierpienia i zapewnia nas ze swojej strony i ze strony wspólnoty sióstr w Kamerunie o modlitwie. S. Kolbena prosi o dalszą pomoc, dlatego, że musi pokryć pewne długi i pragnie przygotować sale na wrzesień, wyposażyć je mebelkami.

Dziękuje bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączają się w akcję składania makulatury na rzecz Misji i budowy Centrum Dziecka w Yuandzie, w dzielnicy Cariere. Dziękuje za trud poniesiony w organizowaniu tej akcji zbiórki makulatury. Dziękuje tym wszystkim, którzy biorą udział w składaniu makulatury, zbieraniu i przywożeniu.

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:
Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: - na budowę CENTRUM DZIECKA,
lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:
„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11".

Następną zbiórkę makulatury planujemy na miesiąc maj. Termin akcji ogłosimy z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Maria Ślusarz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT
O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap.