Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-09-20 20:54:44 przez system

Makulatura na misje – sukces kolejnej zbiórki

W sobotę 15 września 2018 r przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni, odbyła się zbiórka makulatury. Zebraliśmy 14 710 kg zużytego papieru – informują organizatorzy akcji. Ponad to dwie osoby przekazały darowiznę w kwocie 200,00 zł.


Po tej akcji konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyło się o kwotę 4 904,50 zł.

Do wrześniowej zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej, Szkoła Podstawowa im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie k/Wieliczki, Publiczne Przedszkole w Jodłówce, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, Apteka „Gazaris”, Stanisław Piela i Maciej Piela Notebook Master Centrum Szkoleń i Serwis s.c.

Bezpośrednio przy odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowała grupa parafian św. Jana Nepomucena zorganizowana przez p. Romana Kamińskiego.

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, ludzie o wielkim sercu i dobrej woli nie zawiedli – pisze w liście do czytelników Maria Ślusarz – koordynator akcji. Wszystkim osobom, które od 4,5 lat towarzyszą nam przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności. O naszej akcji dowiaduje się coraz więcej osób dzięki wielu instytucjom i portalom internetowym, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty, a także informacje o zbiórkach, za co im z serca dziękujemy. Szczególne wyrazy wdzięczności za każdą dołożoną cegiełkę do rozpoczętego ich dzieła przesyłają pamiętające w modlitwie o wszystkich darczyńcach Siostry Pasjonistki. S. Kolbena koordynatorka budowy dziękuje z całego serca wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc i serdecznie zaprasza do dalszego wspólnego budowania, a organizatorzy- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT O/ przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 13 października 2018 r przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni w godz. od 7.00 do 16.00 – mówi Maria Ślusarz koordynator projektu. *** *

  • *

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap.