Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2024-03-29 00:43:31 przez Czas2012

Marek Rudnik o przejściach dla pieszych, małych rondach oraz monitoringu w Bochni

Wczoraj na konferencji prasowej, Marek Rudnik kandydat na burmistrza Bochni z ramienia komitetu Bochniacy dla Bochni zaproponował: budowę nowych, bezpiecznych przejść dla pieszych, zwiększenie istniejącej sieci monitoringu oraz budowę małych rond. Odnosząc się do przejść dla pieszych podał przykład wzorcowego przejścia usytuowanego przy miejskiej przychodni na ul. Floris.

Chciałbym państwu przekazać, że mam duży wkład w to, że to przejście o takim charakterze powstaje w tym miejscu. Można powiedzieć, że jest to najbardziej wypasione przejście dla pieszych jakie mamy w tej chwili w Bochni oraz zaznaczył, że jest to inwestycja powiatowa. Komitet Bochniacy dla Bochni i moja osoba jest gwarantem tego, że takie przejścia dla pieszych będą w Bochni powstawać w każdym takim miejscu, które jest niebezpieczne.

Zaproponował, aby w pierwszej kolejności takie przejście powstało na os. Niepodległości. W ramach poprawy bezpieczeństwa w odniesieniu do rozwiązań komunikacyjnych, proponuje budowę małych rond. Jedną z ważniejszych wg niego inwestycji w bezpieczeństwo, to konieczność rozbudowy systemu monitoringu przy czym zwrócił uwagę, że jeśli cały system ma działać skutecznie to należy odpowiednio zwiększyć ilość kamer oraz spowodować aby obsługa centrum monitoringu była całodobowa, a nie jak do tej pory do godziny 23-ciej.

Na zakończenie spotkania Marek Rudnik, kandydat burmistrza miasta Bochni złożył mieszkańcom miasta życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2024/NIK_0330.jpg

K. Stompór