Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-24 19:56:51 przez system

Miasto zapłaci fortunę za malowanie ławek?

Podczas jednej z komisji prawa i spraw obywatelskich radni domagali się remontu wiat przystankowych, zlokalizowanych na terenie Bochni. Miasto szybko znalazło firmę, która mogłaby się takim remontem zająć. Radni są jednak zdruzgotani ceną za malowanie ławek przystankowych (190 zł za 1m bieżący!).

Trudno znaleźć wiatę, która nie byłaby uszkodzona. - To jest obraz nędzy i rozpaczy – zauważył podczas jednej z komisji prawa jej przewodniczący - Zbigniew Włosiński.

11 maja miasto podpisało umowę z bocheńską firmą „Nawigator”, która dotyczyła naprawy uszkodzonych wiat przystankowych oraz wyczyszczeniu ich ze sprayu oraz pozostałości po plakatowaniu. W ramach umowy mają być też wymienione dwie zniszczone wiaty na nowe. Termin realizacji prac wynosi 90 dni od daty podpisania umowy.

Została również przeprowadzona procedura rozeznania rynku dotycząca malowania ławek przystankowych. Malowanie ich kosztowałoby miasto 190 zł netto za 1m bieżący! W Bochni jest 47 wiat przystankowych, przy których przeważnie znajdują się 3-metrowe ławki. Koszt wymalowania ich wszystkim wyniósłby zatem blisko 27 tys. zł. Według radnych to absurd i cena z kosmosu. - To jest makabra. Dajcie mi tylko krzywy pędzel, a ja to wymaluję za ¼ tej sumy – mówił Zbigniew Włosiński.