Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-12-03 10:23:16 przez system

Miastu przybędzie nowa sygnalizacja uliczna

Tym razem u wylotu ul. Brzeskiej na obwodnicę. Okazało się, że remont drogi nr 4: wymiana nawierzchni, ?stukające? linie, ekrany akustyczne - to jeszcze nie wszystko. Tylko w tym roku na tym prostym odcinku drogi doszło do kilku tragicznych wypadków.

Różne były ich przyczyny, to prawda, jednak jedną z wielu była — jak zawsze - nadmierna prędkość. Długi odcinek prostej drogi powodował, że kierowcy rozpędzali nadmiernie swoje pojazdy i na następstwa, najczęściej smutne, nie trzeba było długo czekać. Teraz ma to się zmienić, gdyż w odpowiedzi na monity okolicznych mieszkańców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadecydowała, że na wylocie ulicy Brzeskiej zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Jej działanie będzie miało dwojaki skutek — spowolni ruch na "czwórce", co akurat można rozpatrywać w kategoriach i plusów i minusów, bo na drodze krajowej powinno się unikać tego rodzaju rozwiązań, ale tym akurat nikt się przejmuje — wystarczy policzyć, ile świateł jest na odcinku od Krakowa do Bochni. Jednak ludzkie życie jest wartością najwyższą i wszystko inne musi być temu podporządkowane.

Do plusów na pewno zaliczyć trzeba ułatwienia dla kierowców, którzy jadąc z kierunku miasta chcą włączyć się na "czwórkę". Do tej pory bywały z tym kłopoty. Teraz znikną.