Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-02-06 23:43:08 przez Czas2012

Mieszkaniec Bochni ponownie w Parlamencie Młodych

Kacper Głód, 21-letni mieszkaniec Bochni, ponownie wybrany został do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Młodzieżowy poseł weźmie udział w pięciu tegorocznych posiedzeniach.

W tym roku rekrutacja do VIII edycji Parlamentu Młodych odbyła się na przełomie grudnia i stycznia. Chęć uczestnictwa w Parlamencie wyraziło 666 młodych działaczy z różnych środowisk politycznych i społecznych, którzy przesłali formularz rekrutacyjny. W Małopolsce zgłosiło się 49 chętnych. Zespół Organizacyjny wyłonił 100 najlepszych zgłoszeń z całej Polski.

Wśród przyjętych do Parlamentu Młodych znalazł się Kacper Głód, działacz Młodych dla Wolności i partii Nowa Nadzieja wchodzącej w skład Konfederacji. Będzie to jego trzecia z rzędu kadencja w tym młodzieżowym organie. W gronie klubu parlamentarnego przy poprzednich posiedzeniach napisali projekty uchwał zakładających powstanie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego czy uruchomienia programu Młoda Polska Przedsiębiorcza, wdrażającego młodzież w świat biznesu i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

W tym roku zaplanowano 5 posiedzeń Parlamentu Młodych. Tegoroczne obrady dotyczyć będą zróżnicowanych tematów, do których należą: edukacja obywatelska i prawna, polityka klimatyczna i społeczna, cyberbezpieczeństwo czy stan opieki psychologicznej w Polsce.

W tym roku, tak jak w poprzednich edycjach, będziemy działać jako parlamentarny Klub Młodych dla Wolności. Wspólnie wybraliśmy już zarząd z Bartłomiejem Górką na czele, gdzie będziemy mieć okazję razem z Kamilem Gabrielem Janicem pełnić funkcję wiceprzewodniczącego. Czekamy na informacje o terminach posiedzeń i bierzemy się do roboty! - napisał na swoim profilu młody parlamentarzysta.

/media/user/images/upload/Luty/Luty 2023/PMRP_zgloszenia.jpg