Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-03-06 12:01:11 przez system

Na płeć słabą nie ma mocnych

W nocy 6 marca br. około godz. 3.00, 21-letnią mieszkankę Krzeczowa, gm. Rzezawa zbudził odgłos wyłamywanych drzwi i nieznajomy męski głos. Natychmiast przez telefon opowiedziała o swoich spostrzeżeniach śpiącej w innym pokoju mamie.

Gospodyni wyszła z sypialni sprawdzić czy to aby nie tylko zły sen córki i już w kuchni natknęła się na nieproszonego nocnego gościa, który by najmniej nie wszedł aby poprosić o szklankę wody czy też złożyć życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Odważne kobiety zatrzymały niezapowiedzianego gościa, 49-letniego mieszkańca Niedomic. Mężczyzna wyglądał na bezdomnego i o dziwo nie stawiał im oporu czekając na policję. Policjanci byli już w drodze powiadomieni przez sąsiadkę, która podejrzewając włamanie do domu zadzwoniła wcześniej do okradanego domu. Telefon odebrał … włamywacz, który nie przebierając w słowach ubliżył kobiecie i położył słuchawkę obok telefonu.
Ustalono, że mężczyzna ten wyłamał drzwi, spenetrował część pomieszczeń mieszkalnych, gromadząc niedoszłe łupy. Upatrzył sobie do zabrania aparat fotograficzny wartości około 1000 zł, który przeniósł z innego pomieszczenia. Mężczyzna był trzeźwy.
Okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone dochodzenie przez Sekcję Dochodzeniowo — Śledczą. Zatrzymanemu grozi dalsza "gościnność" Zakładu Karnego, nawet do lat 10.