Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-12-18 12:44:46 przez Czas2012

Nasza Bocheńska Wigilia po raz drugi

Po raz drugi w Bochni odbyła się Nasza Bocheńska Wigilia. To szczególne wydarzenie kierowane jest do osób, które z różnych przyczyn nie mają z kim spędzić świąt czy też nie wystarcza im środków do życia lub zdrowia by samemu podołać utrzymaniu się. To spotkanie zaplanowane dla osób samotnych, seniorów, osób bezdomnych, w trudnej sytuacji życiowej.

17 grudnia na Placu Sanktuaryjnym przed Bazyliką św. Mikołaja miało miejsce drugie już takie spotkanie. Zorganizowała je Caritas Bochnia Mikołaj, Caritas działająca przy Parafii Św. Jana oraz Parafia św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie było możliwe dzięki darczyńcom, wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w to by podczas świąt jak najmniej ludzi czuło się samotnie. W przygotowanym na tę okazję namiocie miała miejsce wigilia, gdzie każdy mógł zjeść posiłek przygotowany w tradycyjny wigilijny sposób. Był barszcz, pierogi, ryba oraz wiele innych potraw wigilijnych.

Odbyła się wspólna Modlitwa i część artystyczna, która przybliżyła wszystkich do radości i atmosfery Świąt Bożego Narodzenia i oczekiwania na Jezusa Chrystusa. Uczestnicy spotkania otrzymali również świąteczne paczki.

PW