Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-26 05:28:36 przez system

Nie tylko kopalnia

Od dzisiaj w ofercie Uzdrowiska Kopalnia Soli Bochnia pojawia się nowy produkt. Nie jest on związany z najstarszą w Polsce kopalnią soli ani z Parkiem Archeologicznym. Tym razem zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zwiedzania XIX-wiecznego pałacu oraz parku rodziny Goetzów Okocimskich w Brzesku.

Zespół pałacowo — parkowy Goetzów Okocimskich w Brzesku ze względu na wartość historyczną oraz niepowtarzalne walory krajobrazowe i architektoniczne należy do najcenniejszych zabytków w kraju.
Wnętrze pałacu Goetzów Pałac zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie okocimskiego browaru, założonego w 1845 roku przez przybyłego z Niemiec Jana Ewangelistę Goetza (1815-1893), protoplastę polskiej gałęzi tej rodziny. Odebrany właścicielom po II wojnie światowej pałac i park ulegał powolnemu zniszczeniu. W ręce prywatne powrócił w roku 2008. W najbliższych latach będą prowadzone prace, które przywrócą zespół pałacowo -parkowy do dawnej świetności, ale już dzisiaj można go zwiedzić i poznać jego historię, która nierozerwalnie łączy się z losami kraju.