Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-05-26 02:01:12 przez system

Nissanem w Golfa i motorowerem w malucha

W dniu 23 maja br o godz. 16.45 w Żegocinie kierujący samochodem marki Nissan Almera na łuku drogi zjechał na przeciwny pas i uderzył czołowo w stojący samochód marki Volkswagen Golf. VW stał przy osi jezdni z zamiarem skrętu w lewo w podporządkowaną drogę.

Bezpośrednio po wypadku kierujący Nissanem z niewyjaśnionych przyczyn oddalił się z miejsca wypadku w nieznanym kierunku. Pozostawił w Almerze rannego pasażera. Obrażeń ciała doznali również podróżujący Golfem kierowca i pasażer. Obrażenia wszystkich uczestników wypadku były nie groźne dla ich życia.
W powyższej sprawie policjanci podjęli czynności mające na celu ustalić okoliczności i przyczynę zdarzenia. Równocześnie trwały działania, które miały ustalić miejsce pobytu kierującego Nissanem. Mężczyzna ten nie wrócił do miejsca zamieszkania.
W dniu 25 maja w godzinach popołudniowych zgłosił się do KPP w Bochni 67-letni mieszkaniec Krakowa, który oddalił się z miejsca opisanego wypadku. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania za oddalenie się z miejsca wypadku drogowego i nie udzielenie pomocy rannym uczestnikom zdarzenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

W dniu 22 maja br o godz. 19.00 w Starym Wiśniczu przy Zespole Szkół na tył prawidłowo jadącego samochodu marki Fiat 126p, skręcającego w drogę podporządkowaną najechał kierujący motorowerem 16 letni mieszkaniec Krakowa. Nieletni wcześniej usiłował wyprzedzić malucha. Przewoził on o rok starszego mieszkańca Starego Wiśnicza. Na skutek opisanego zdarzenia niegroźnych dla życia obrażeń ciała doznali obaj małoletni i zostali przewiezieni do bocheńskiego szpitala. Motorower nie posiadał polisy ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej tzw. OC. Postępowania prowadzi Wydział Ruchu Drogowego, po czym sprawa trafi do rozpatrzenia przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.