Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-05 13:34:21 przez system

Nowa firma w Powiatowej Strefie

W Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano kolejną umowę dzierżawy działek znajdujących się w Powiatowej Społecznej Strefie Aktywności Gospodarczej. Umowa została podpisana z firmą Artcor Spółka z o.o. na 10 lat. Na wydzierżawionej nieruchomości o powierzchni ponad 50 arów, powstanie zakład produkcji mebli z halą produkcyjno-magazynowo-biurową. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam 10 osób.

  • Bardzo się cieszę, że kolejna firma zainteresowała się naszą ofertą, tym bardziej, że jest to naprawdę dobre miejsce do podjęcia i rozwoju działalności gospodarczej lub przemysłowej - stwierdził wicestarosta Józef Mroczek

Firma Artcor prowadzi działalność związaną z projektowaniem i produkcją mebli oraz przestrzeni własnej i usługowo - handlowej. Oferta kierowana jest głównie do firm, placówek, ośrodków i lokali. Firma posiada też grupę klientów indywidualnych. Usługi obejmują zarówno wykonanie projektu, produkcję mebli jak i transport i montaż. Realizowane są również zlecenia według projektów autorskich. Firma produkuje meble wolnostojące, systemy ścienne, nowoczesne meble wyposażenia przestrzeni sklepowych(POS, SiS), stoiska targowe, meble do hoteli, restauracji i wszelkich punktów usługowych.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku podpisaliśmy umowę na dzierżawę z pierwszym przedsiębiorcą, który już niebawem rozpocznie budowę swojej hali, a każda kolejna firma to przede wszystkim nowe miejsca pracy i rozwój powiatu bocheńskiego i miasta. Czekamy na następnych -zaznacza Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

PSSAG obejmuje tereny, z których wydzielono 9 kompleksów o łącznej powierzchni 3,52 ha. Sąsiadujące kompleksy można łączyć, aby stworzyć jak najbardziej potrzebne i przyjazne warunki inwestowania. Strefa posiada sieć kanalizacji sanitarnej, opadowej, sieć wodociągową, drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem, miejsca postojowe, drogę dojazdową oraz ogrodzenie.