Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-05-20 10:16:22 przez system

Nowa strażnica otwarta

Jednym z głównych punktów Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej było oddanie do użytku nowej strażnicy.

Podczas wczorajszego święta dokonano jej uroczystego otwarcia i poświęcenia. Po uroczystościach na rynku bocheńskim oddziały straży pożarnej przemaszerowały na ul. Poniatowskiego, gdzie odbyła się uroczystość otwarcia.


Inwestycję o nazwie „Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni” prowadzono prawie przez 4 lata. Została rozpoczęta w październiku 2013 r. W ramach niej dokonano modernizacji istniejącego budynku Komendy Powiatowej PSP, jak również dobudowano 2 nowe segmenty, przeznaczone głównie dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Całkowity koszt inwestycji, zakończonej w maju br., zamknął się kwotą 12.510.089, 13 zł. Modernizację placówki zrealizowano w głównej mierze ze środków budżetowych, przy wsparciu samorządu powiatowego i samorządów gminnych powiatu bocheńskiego.

Na dachu zamontowano wymienniki ciepła, jednostka posiada również własny agregat prądotwórczy na wypadek sytuacji kryzysowych. W środku urządzono nowoczesne pomieszczenia dla druhów. Jest sala konferencyjna, ale również łaźnia, w której strażacy wracający z akcji mogą się umyć.

Jak podkreślają władze powiatu - zrealizowana rozbudowa pozwoliła stworzyć nowoczesny budynek odpowiadający potrzebom ratowniczym, zapewnieniu właściwego zabezpieczenia operacyjnego powiatu, pozwala na efektywną realizację ustawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej na najwyższym poziomie.

Poświęcenia gmachu nowej strażnicy dokonał bp Leszek Leszkiewicz.

Główne uroczystości na Rynku Bocheńskim - czytaj TUTAJ